O společnosti BIOMAC s. r. o.

Firma BIOMAC s. r. o. vznikla v roce 2000, ale oboru výroby paliv z biomasy se Ing. Černý se svými kolegy věnuje profesionálně už od roku 1990. „Tehdy jsme viděli první dřevěnou briketu dovezenou ze Švédska a začali jsme okamžitě projektovat svoji vlastní briketovací technologii“.

 

 

Dnes má firma dva programy. Tím prvním je projektování, dodávky a servis briketovacích a peletovacích technologií na výrobu normovaných ekologických paliv z jakékoliv biomasy. Jedná se o technologie, které mokrou a velmi objemnou dřevní biomasu na drtící lince rozdrtí, následně vysuší na požadovanou výhřevnost a poté slisují do malého objemu a ještě zabalí do prodejního balení. Od roku 1992 do současnosti kolektiv z BIOMACU postavil 32 výrobních zařízení, z nichž každé zaměstnává podle směnnosti 6-12 lidí a denně každý závod vyrobí až jeden kamion ekopaliva (cca. 24 tun). Výrobní kapacita všech strojů zn. BIOMAC pak přesahuje 130 000 tun slisované biomasy za rok.

 

Druhý program je vlastní výroba, nákup a následný prodej ekopaliv z biomasy vyráběných na technologii BIOMAC. Jsou to především dřevěné brikety a pelety, kůrové brikety, energetická štěpka, palivové krbové dříví a podpalovací třísky a nově i grilovací brikety a grilovací dřevěné uhlí. Původně měla všechna ekopaliva zůstat doma a nahradit sirnaté uhlí na českém venkově. Neekologická politika předchozích vlád podporující fosilní paliva donutila velmi brzy firmu exportovat 95 % české produkce do sousedních pro-ekologicky laděných zemí, kde mají paliva z biomasy letitou tradici. Normovanou kvalitou paliv, cílenou obchodní strategií se BIOMAC stává přímým dodavatelem rakouských, italských, německých, dánských a belgických obchodních marketů. Za tuto exportní činnost získává firma v roce 2006 třetí místo v „Exportní ceně DHL“ a stává se také „Nejúspěšnějším klientem Czech Trade 2006“. Kromě vlastní produkce vykupuje a prodává  BIOMAC do zahraničí také výrobky dalších českých a slovenských výrobců paliv z biomasy.

 

Dlouhodobým cílem firmy je návrat vyráběných ekopaliv na český trh s postupným nahrazováním sirnatého uhlí na našem venkově a stále se zdražujícího zemního plynu.

 

Naším cílem je zavést vyrobená ekopaliva Biomac přímo až do domu našemu konečnému zákazníkovi tak, aby ne jenom šetřil své peníze, ale i životní prostředí kolem sebe.

Vše o OpenCart. Používá se opensource systém OpenCart
eShop Biomac Radnice, © 2021